ANASAYFA

Ürünler

Endüstriyel Panel PC

 Endüstriyel Elektronik Elemanları

Reaktif Güç Kontrol Rölesi
Zaman Röleleri
Motor Koruma Röleleri
Gerilim Koruma Röleleri
Sıvı Seviye Rölesi
Fotosel Röleleri
Hız Kontrol Röleleri

Kümes Otomasyon Sistemleri

Seviye Sensörleri

Elektronik Tartım Sistemleri

Silo Isı Kontrol Sistemleri

Un ve Yem Otomasyonu

Saç Kabinler

Online Satış Sitemiz Açılmıştır. www.abkmarket.com

 
 

 ÜÇ FAZ DÜŞÜK ve AŞIRI GERİLİM KORUMA RÖLELERİ

     
 
    GKR-25 : Üst ve alt gerilim sınırları %25 oranında ayrı ayrı ayarlanabilir; 3sn. sabit açma gecikmeli düşük / yüksek gerilim koruma rölesidir.
    GKR-25Y : Üst gerilim sınırları %25 oranına kadar ayarlanabilir. Alt sınır %25 oranında sabit olup 3sn. açma gecikmeli yüksek gerilim koruma rölesidir.
     GKR-25D : Alt gerilim sınırları %25 oranına kadar ayarlanabilir. Üst sınır %25 oranında sabit olup 3sn. açma gecikmeli düşük gerilim koruma rölesidir
    Kullanım ve Çalışma Prensipleri: 
    GKR-25: Bu röle üç fazlı sistemlerde düşük/yüksek gerilimlerden zarar gören elektronik kumanda ve kontrol sistemlerinde, kompanzasyon panolarında, motor v.b  ekipmanların korunmasında kullanılır. Doğrudan şebekeye bağlanarak, ön paneli üzerinde yer alan üst sınır ve alt sınır ayar düğmeleri ile kontrol edilmek istenen gerilim bölgesi ayarlanır. Kontrol edilen faz gerilimleri var ve önceden ayarlanan Umax değerinin altındaysa röle çekili ve ön paneldeki tüm ikaz ışıkları yanık durumdadır. Ani gerilim değişmeleri nedeniyle oluşabilecek hatalı açmalar 3sn. sabit açma gecikmesiyle önlenmiştir. Çıkış rölesi gerilimin normal değerinde çekili ve kontaklar kapalı durumdadır. Eğer fazlardan herhangi biri ayarlanan Umin-Umax aralığının dışına çıkarsa 3sn'ye gecikmeli olarak röle bırakır.Umin-Umax aralığının içine girdiğinde röle çeker ve normal çalışmasına devam eder.
    GKR-25Y: Bu röle üç fazlı sistemlerde yüksek gerilimlerden zarar gören elektronik kumanda ve kontrol sistemlerinde, kompanzasyon panolarında, motor v.b gibi ekipmanların korunmasında kullanılır. Doğrudan şebekeye bağlanarak, ön paneli üzerinde yer alan üst sınır ayar düğmesi ile, kontrol edilmek istenen gerilim bölgesi ayarlanır. Kontrol edilen faz gerilimleri var ve önceden ayarlanan Umax değerinin altındaysa röle çekili ve ön paneldeki bütün ikaz ışıkları yanık durumdadır. Ani gerilim değişmeleri nedeniyle olüşabilecek hatalı açmalar 3sn. sabit açma gecikmesiyle önlenmiştir. Çıkış rölesi gerilimin normal değerinde çekili ve kontaklar kapalı durumdadır. Eğer fazlardan herhangi biri ayarlanan Umax değerinin üstüne çıkarsa 3sn'ye gecikmeli olarak röle bırakır. Umax değerininn altına indiğinde röle çeker ve normal çalışmasına devam eder
    GKR-25D: Bu röle üç fazlı sistemlerde düşük gerilimlerden zarar gören elektronik kumanda ve kontrol sistemlerinde, kompanzasyon panolarında, motor v.b gibi ekipmanların korunmasında kullanılır. Doğrudan şebekeye bağlanarak, ön paneli üzerinde yer alan alt sınır ayar düğmesi ile, kontrol edilmek istenen gerilim bölgesi ayarlanır. Kontrol edilen faz gerilimleri var ve önceden ayarlanan Umin değerinin altındaysa röle çekili ve ön paneldeki bütün ikaz ışıkları yanık durumdadır. Ani gerilim değişmeleri nedeniyle olüşabilecek hatalı açmalar 3sn. sabit açma gecikmesiyle önlenmiştir. Çıkış rölesi gerilimin normal değerinde çekili ve kontaklar kapalı durumdadır. Eğer fazlardan herhangi biri ayarlanan Umin değerinin altına düşerse 3sn'ye gecikmeli olarak röle bırakır. Umin değerinin altına indiğinde röle çeker ve normal çalışmasına devam eder.